KONFERENCIJA GREEN ECONOMY CONGRESS

U periodu od prvog do trećeg novembra 2018. godine, održana je konferencija Green Economy Congress. Prvog i drugog novembra u zgradi Privredne komore Srbije
(Kneza Miloša 12), a trećeg novembra na Geografskom fakultetu (Studentski trg 3).

Konferencija Green Economy Congress je bila međunarodnog karaktera. Održana je pod sloganom ,,Shaping Synergies into a Circular Society“. Program konferencije je bio na engleskom jeziku. Tematika konferenicije je bila životna sredina, ekonomija i njena zaštita. Preciznije: upravljanje otpadom, cirkularna ekonomija, održiv razvoj, reciklaža, globalno čišćenje, zelene teme: zelena radna mesta, zeleni i održivi gradovi i sl.

Tokom tri dana trajanja konferencije, učesnici su imali priliku da čuju neke od lidera u oblasti ekonomije, preduzetništva, inovacija i nauka, kao i u oblasti zaštite životne sredine. Ujedno, spomenutoj konferenciji prisustvovali su i studenti beogradskih univerziteta, među kojima su bili i studenti predstavnici Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, Univerziteta Singidunum.

Prvog dana sadržaj programa je obuhvatao:

– Opening panel – Public Policies for Circular Evolution: Role of Policy – Makers;

– Lecture – Innovations in Circular Economy: Closing the Loop in Agri – Business;

– Panel – Green Cities and Urban Development: Local Avant – Garde Policies;

– Lecture – New Plastic Economy: EU Circular Economy Package;

– Panel – WISE (Women in Sustainable Energy SEE) smart and green development – yes, we can make it!

Drugog dana sadržaj programa je obuhvatao:

– Toward the Green Finance: Involving a Financial Sector in Achieving Sustainable Progress;

– Lecture Eco-design

– Participants Panel, Gender Equality as a Cornestone for Green Economy;

– World Cleanup day

Trećeg dana organizovan je Green Economy Fair, koji je održan na Geografskom fakultetu, na adresi: Studentski trg broj 3/III. U kojoj su studenti FPE Future učestvovali u aktivnostima predviđenim trećeg dana konferencije, u vidu radionice.

[st_gallery gallery=“11484,11480,11478,11485,11479,11483,11481,11482″ size=“portfolio-four“ columns=“4″ lightbox=“yes“]