FPE Futura na obeležavanju „Evropske nedelje klimatske diplomatije“

U subotu, 29.09.2018. na Adi ciganliji u Beogradu, u okviru poslednjeg dana obeležavanja „Evropske nedelje klimatske diplomatije“, od 11 do 14h održana je manifestacija „Klimatsko selo“. Učešće na manifestaciji zabeležili su predstavnici Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura: prof.dr Jordan Aleksić, Msc Ivana Šekler, Msc Dimitrije Aleksić, doc.dr Sunčica Vještica i Slobodan Starčević, koji su posetiocima ovom prilikom predstavili projekat „Biogradnjom do bolje klime“, u kom je Fakultet član konzorijuma.Na štandu su izložili uzorke materijala izrađenih na bazi miskantusa, ali i Miscanthus X Giganteus u svom prirodnom obliku. Štand je ovom prilikom, između ostalih posetio i ministar Goran Trivan.
Ova manifestacija je poslednja u nizu obeležavanja „Evropske nedelje klimatske diplomatije“ koja je trajala od 24. do 29. septembra, a sve u cilju podsticanja dijaloga i saradnje u oblasti klimatskih promena, kao i podsticaju budućih akcija.

[st_gallery gallery=“11143,11144,11145″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]