Izložba “Devet (ne)otkrivenih pogleda“

Dana 21. Juna 2018. godine na Trgu Jovana Sarića – ispred zgrade Gradske uprave grada Kralјeva, Fakultet za primenjenu ekologiju Futura  je  u saradnji sa gradom Kralјevom otvorio izložbu fotografija pod nazivom “Devet (ne)otkrivenih pogleda“ . Cilј izložbe je da ukaže na značaj prirodnih vrednosti i da postakne građane Kralјeva za učešće na konkursu sa fotografijama (ne)otkrivenih pogleda – prirodnih vrednosti grada Kralјeva.

Istog dana u Gradskoj upravi grada Kralјeva organizovan je sastanak predstavnika Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura sa predstavnicima lokalnog javnog i civilnog sektora na temu ekoinovacionih projekata. Predstavnici grada Kralјeva su predstavili klјučne projekte od značaja za zaštitu životne sredine, koji su u toku pripreme, kao i probleme sa kojima su se susreli u toku njihove pripreme. Predstavnici Fakulteta Futura su na  sastanku pokrenuli tri klјučne teme koje se odnose na mogućnosti primene ekoinovacionih tehnologija i realizacije invetsicionih projekata: Logistički centar Bioenergo, Primena ekosistemskog procesora za rešavanje otpadnih voda za deo naselјa u MZ Vitkovac i realizacija projekta – Zeleni lavirint.

[st_gallery gallery=“10762,10761,10760,10759,10758,10757″ size=“portfolio-three“ columns=“3″ lightbox=“yes“]