Sastanak sa delegacijom Kineske akademije poljoprivrednih nauka – Institut za ekonomiku poljoprivrede i razvoj

Predstavnici Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura primili su delegaciju iz Kineske akademije poljoprivrednih nauka – Institut za ekonomiku poljoprivrede i razvoj u ekološkoj učionici u Spomeniku prirode Bojčinska šuma.

Tokom sastanka, članovima kineske delegacije su predstavljeni studijski programi kao i projektni i naučnoistraživački potencijal Fakulteta za primenjenu ekologiju. Poseban akcenat je stavljen na aktuelne projekte i mogućnosti ostvarivanja partnerstva sa kineskim institucijama u narednom periodu.

Predstavnici Fakulteta su primili kinesku delegaciju na predlog Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede koje je prepoznalo Futuru kao reprezentativan primer onoga što kineska delegacija želi da vidi u Srbiji. Cilj posete predstavnika Kineske akademije poljoprivrednih nauka su uporedna istraživanja modernizacije poljoprivrede i ruralnih pitanja.