Učešće studenata FPE Futura na skupu u Botaničkoj bašti “Jevremovac” povodom Dana zaštite prirode

U utorak, 11.04.2017. godine studenti sa Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, u okviru predmeta Zaštita i unapređenje prirodnih dobara, prisustvovali su skupu održanom u Botaničkoj bašti “Jevremovac” povodom obeležavanja Dana zaštite prirode. Organizatori ovog skupa bili su Zavod za zaštitu prirode Srbije, JP “Srbijašume”, Institut za botaniku i Botanička bašta “Jevremovac” Biološkog fakulteta u Beogradu.

Studentima i ostalim učesnicima je ukazano na značaj očuvanja prirode i održivog upravljanja zaštićenim prirodnim dobrima. Na skupu su posebno prezentovani Rezervat biosfere “Golija-Studenica”, Spomenik prirode “Cerjanska pecina” i Spomenik prirode “Botanička bašta Jevremovac”.