STUDIJSKA POSETA VELIKOM RATNOM OSTRVU

U sredu, 9. maja 2018. godine, studenti prve i treće godine studija Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura posetili su zaštićeno prirodno dobro Veliko ratno ostrvo. Studijska poseta imala je za cilj realizaciju nastavnih aktivnosti u okviru predmeta na prvoj godini studija Zagađivanje i zaštita zemljišta i Upravljanje resursom zemljišta i predmeta na trećoj godini studija Zaštita i unapređenje prirodnih dobara i Ekohidrologija.

Studenti su upoznati sa istorijatom i ključnim karakteristikama Velikog ratnog ostrva, uticajem Dunava na ostrvo, uspostavljanjem zona zaštite i upravljanjem ovim prirodnim dobrom. Studenti su prošetali kroz sve tri zone zaštite zaštićenog prirodnog dobra i tom prilikom se upoznali sa brojnim zaštićenim vrstama biljaka, gljiva i životinja, ali i sa ključnim problemima na Velikom ratnom ostrvu, kao što su invazivne vrste i uticaj posetilaca. Nakon završetka terenskih aktivnosti na Velikom ratnom ostrvu za studente je organizovan ručak na brodu Futura.

Zahvaljujemo se na uspešnoj saradnji  JKP „Zelenilo Beograd“.