Studijska poseta regionalnoj deponiji Srem – Mačva

U četvrtak 12.10.2017, studenti prve godine Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, u okviru studijske posete obišli su regionalnu sanitarnu deponiju Sremska Mitrovica – Šabac, preduzeće za reciklažu plastičnih materijala Pro Plast u Sremskoj Mitrovici i uzeli učešće u  uvodnoj radionici projekta “EcoWet – Procena ekosistemskih usluga močvarnih ekosistema u prekograničnom području Hrvatska – Srbija.

Prilikom posete regionalnoj deponiji, gospodin Jovan Kovačić, je studente uputio u sve delove sistema za odlaganje otpada, detaljno objasnio način rada i postupke sa otpadom koji se na deponiji vrše, sa posebnim akcentom na bezbednost i zaštitu životne sredine.  Takodje studenti su saznali i koji su dalji planovi za unapredjenje infrastrukture ove moderne deponije.

U preduzeću Pro Plast, naš domaćin Predrag Ratić je  pozdravio studente i objasnio im na koji način ova firma učestvuje u reciklaži otpadnih materijala, kao jednom od osnovnih principa upravljanja otpadom. Nakon toga studenti su imali priliku da vide sam proces reciklaže plastike i da se u proizvodnoj hali upoznaju sa mašinama koje se koriste u ovu svrhu.