STUDENTI I GODINE ODRŽALI JAVNI ČAS U KARLOVAČKOJ GIMNAZIJI

U petak, 23.11.2018., u ambijentu Karlovačke gimnazije, studenti I godine održali su javni čas na temu “Upravljanje otpadom”. Mateja, Aleksandra, Tara, Đorđe, Vladimir, Jelena, Aleksa, Jakov, Ana i Ognjen su učenicima Gimnazije pokazali šta znači održivo upravljanje otpadom, koje posledice možemo imati zbog nagomilanih količina koje nisu pod kontrolom, kakvo je stanje u Srbiji i zašto je važno razdvajati otpad na mestu nastajanja. Na primeru grada Osla prikazano je kako treba voditi računa o prirodnim resursima. Naši studenti su ukazali na značaj podizanja svesti kada je u pitanju zaštita životne sredine jer loš odnos prema prirodi negativno utiče i na zdravlje ljudi.
Za kraj su naši mali domaćini dobili poruku da svakodnevno brinu o okruženju, da utiču na ljude oko sebe da se odgovorno ponašaju prema prirodi jer “Mi bez prirode ne možemo, a priroda može bez nas”.