Predstavnici Future u studijskoj poseti Kikindi

Profesori, master studenti i doktoranti Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura, posetili su u utorak 5.2.2019. Kikindu. Studijska poseta započela je prijemom kod gradonačelnika u zgradi opštine gde je razgovarano o ekološkom statusu grada, i inicijalnom projektu Fakulteta Futura iz kojeg bi trebalo da se izrade tri master rada i dva doktorata sve u sklopu koncepta “otvorene nauke”.

Teme master radova koji će biti izrađeni su: Katastar zagađivača opštine Kikinda, Katastar degradiranih područja Opštine Kikinda i Katastar prirodnih vrednosti opštine Kikinda. Doktorati koji bi trebalo da proisteknu iz projekta su: Procena ekološke štete postindustrijalizma na području opštine Kikinda i Procena vrednosti prirodnog i stvorenog kapitala opštine Kikinda.

Studijska poseta je završena obliaskom kopova gde je eksploatisana glina, kao i zabetoniranom gradskom jezeru.