Potpisan Sporazum o saradnji Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura i xCube international labs doo

19.05.2017 godine održano je motivaciono predavanje g-dina Aleksandra Kočevića, predstavnika kompanije xCube internacional labs doo o koršićenju IT alata u oblasti zaštite životne sredine pod nazivom: “INTERNET OF THINGS – NOVA INDUSTRIJSKA REVOLUCIJA I IZAZOVI PREDUZETNIŠTVA U SRBIJI”. Kompanija X CUBE bavi se novim tehnologijama „Internet of things“ koja obuhvata oblast pametnih gradova (smart cities). Potpisan je Sporazum o saradnji Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura i xCube international labs doo (Prilog). Kompanija xCube international labs doo (www.xcube.us) strateški je partner Fakulteta u razvoju formiranog IT Inkubatora u okviru Fakulteta.