Poseta studenata FPE Futura mikrobiološkoj laboratoriji Gradskog zavoda za javno zdravlje

U sredu, 07. juna, studenti Fakulteta za primenjenu ekologiju Futura bili su u poseti mikrobiološkoj laboratoriji Gradskog zavoda za javno zdravlje u cilju unapređenja znanja iz predmeta Ekologija mikroorganizama. Studenti su obišli laboratorije u kojima se ispituje kvalitet vode i mikrobiološka ispravnost namirnica.

Ljubazno osoblje Gradskog zavoda je studentima demonstriralo kako se praktično izvode različite metode za mikrobiološka ispitivanja, a Dr Dara Jovanović je upoznala studente sa protokolima prijema i evidentiranja uzoraka, odlaganja mikrobiološkog otpada i metodama uzgoja, identifikacije i određivanja brojnosti bakterija u uzorcima.

Ova poseta dala je značajan doprinos unapređenju nastavnih aktivnosti na predmetu Ekologija mikroorganizama. Zahvaljujemo se Gradskom zavodu za javno zdravlje na još jednom primeru višegodišnje uspešne saradnje.