Poseta predstavnika rumunske konsalting agencije CONEXIUNI

U četvrtak 31.8.2017. godine gosti Fakulteta Futura su bili predstavici rumunske konsalting agencije CONEXIUNI, direktor Doru Solomon i saradnik za Srbiju Živoslav Lazić. Rumunska agencija je sertifikovana za projektne aplikacije kod EU fondova. Posebno su naglasili projekte iz oblasti zaštite Dunava: zaštita ušća Nere (IBA područje Labudovo okno) i zaštita delte Dunava, kao i projekat nabavke opreme za kontrolu i monitoring u cilju rane najave akcidenata. Dogovoreni su naredni sastanci i priprema zajedničkih aplikacija sa rumunskim partnerima za EU fondove, pri čemu će za predložene projekte Fakultet FUTURA biti nosilac aktivnosti.

U drugom delu razgovora posvećena je pažnja mogućnostima saradnje sa Univerzitetom u Krajovi i rumunskim kolegama, u okviru formiranja EDIT centra u Kladovu.