Organizovan naučno-stručni skup “Lovstvo i održivi razvoj kroz prizmu konflikta ekonomskog, ekološkog i etičkog”

U ponedeljak, 25.12.2017. u Bojčinskoj kolebi u selu Progar održan je naučno-stručni skup pod nazivom “Lovstvo i održivi razvoj kroz prizmu konflikta ekonomskog, ekološkog i etičkog”. Posle uvodnog obraćanja dekana Fakulteta za primenjenu ekologiju prof. dr Jordana Aleksića, moderator skupa prof. dr Suzana Đorđević-Milošević je u svom izlaganju napravila odličnu platformu za kasniju diskusiju. Usledile su zatim tri sesije o pojedinačnim aspektima lovstva (ekonomski, ekološki i etički) koje su protekle u konstruktivnom diskursu pošto su uvodničari doc. dr Branislav Živković, prof. dr Jelena Milovanović i doc. dr Aleksandar Gordić izložili osnovne teorijske postavke svakog od njih.

Posle završne reči organizovan je ručak za sve učesnike, zaposlene na Fakultetu i strane studente master i doktorskih studija.