Održana II radionica na projektu “Analiza mogućnosti korišćenja obnovljivih izvora energije na teritoriji grada Novog Sada”

U subotu, 6.10.2018. na oglednom polju Fakulteta primenjene ekologije FUTURA, Sadžak, održana je II RADIONICA tima na Projektu “Analiza mogućnosti korišćenja obnovljivih izvora energije na teritoriji grada Novog Sada”. U radu su učestvovali predstavnici Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, Departman za energetiku i procesnu tehniku (doc. dr Miroslav Kljajić i doc. dr Aleksandar Anđelković), prof. dr Božo Drašković iz Instituta za ekonomske nauke, Univerziteta u Beogradu i domaćini radionice, predstavnici FUTURE (prof. dr Jordan Aleksić, doc. dr Sunčica Vještica, MSc Ivana Šekler, MSc Dimitrije Aleksić, MSc Sonja Avramović, MSc Dušan Jeličić, Dušan Jakovljević i Jovan Milivojević). Diskutovano je o usaglašenosti zakonske regulative i podsticajnim merama, energetskom okviru i mogućnostima korišćenja biomase u Novom Sadu, primeni principa cirkularne ekonomije u sistemu upravljanja biomasom i bioekonomiji kao novom poslovnom konceptu.