Futura na proslavi Dana Dunava

Fakultet za primenjenu ekologiju Futura je i ove godine učestvovao na centralnoj proslavi Dana Dunava. Proslava je održana na Zemunskom keju 10.6.2017. i program je bio namenjen najmladjima. Posetioci su uz studente Future i ostale učesnike imali prilike da nauče nešto o Dunavu i učestvuju u kreativnim radionicama.

Osnovna ideja ove manifestacije je da širi svest među najmlađom populacijom o slivu reke Dunav, njenim različitostima, sličnostima i značaju očuvanja vodnih resursa i njihovog održivog korišćenja.

Ova manifestacija je ustanovljena 2004. godine od strane Međunarodne komisije za zaštitu reke Dunav (International Commission for Danube Protection – ICPDR) i integralni je deo saradnje svih 14 zemalja potpisnica Konvencije o saradnji na zaštiti i održivom korišćenju reke Dunav (Konvencija o zaštiti reke Dunav).